קורס צורפות לפוסט טראומה

Home/בלוג צורפות/קורס צורפות לפוסט טראומה

טראומה היא חוויה קשה ומטלטלת, שיכולה להשאיר עקבות עמוקות ולפגוע באיכות החיים שלנו. ישנם רבים שחוו טראומה במהלך החיים, בגלל אירועים כגון תאונות, אלימות, טרור, מלחמה, אובדן, נטישה, התעללות או קשיים אחרים.
הטראומה יכולה לגרום לנו להרגיש חרדה, דיכאון, כעס, אשמה, בושה, חוסר אמון, חוסר שליטה, חוסר תקווה או חוסר משמעות. היא גם יכולה להשפיע על הגוף, המוח, הנשמה והיחסים שלנו.

איך אפשר להתאושש מהטראומה?

ישנם כלים רבים ושיטות שונות שיכולים לעזור לנו להתמודד עם הטראומה, ולחזור לחיות באופן נורמלי ומאושר. אחד הכלים המועילים והמיוחדים שאנחנו רוצים להציע לכם הוא הכנת תכשיטים. כן, תכשיטים קורס צורפות לפוסט טראומה.
אולי אתם חושבים שזה רק תחביב קליל ומהנה, אבל האמת היא שהכנת תכשיטים היא גם תרפיה יעילה ומשמעותית, שיכולה לעזור לכם להתאושש, להתחדש ולהתפתח.

קורסי צורפות לפוסט טראומה

למה לבחור את קורס צורפות לפוסט טראומה?

הכנת תכשיטים היא פעילות שמשלבת יצירתיות, דיוק, קשב ומיומנות. היא מאפשרת לכם ליצור משהו יפה וייחודי, שיכול לשמש כמקור לגאווה, הערכה עצמית וביטוי עצמי. היא גם מספקת לכם חוויה חיובית ומענגת, שיכולה להקל על הסבל ולהעלות את הרוח. בעוד שאתם עוסקים בהכנת התכשיטים, אתם מסירים את תשומת הלב מהדאגות והפחדים שלכם, ומכניסים את עצמכם למצב של ריכוז, הרמוניה ושלווה.
אתם גם מפתחים את היכולות החשיבה היצירתית, הפתרון הבעיות, הסבלנות וההתמדה שלכם.

איך זה עוזר קורס הצורפות להתמודדות עם פוסט טראומה?

  • טיפול בטראומה באמצעות הכנת תכשיטים הוא סוג של טיפול יצירתי, שמשתמש בחומרים ובטכניקות שונות ליצירת תכשיטים יפים ומשמעותיים, שיכולים לשמש ככלי לביטוי, לעיבוד ולהתמודדות עם הטראומה.
  • הטיפול מבוסס על הנחה שהטראומה משפיעה לא רק על הרגשות והמחשבות של האדם, אלא גם על הגוף והנשמה. לכן, הטיפול משלב בין הרמות הקוגניטיבית, הרגשית והסומאטית (הגופנית) של החוויה הטראומטית.
  • הטיפול יכול להיות ישיר או עקיף. בטיפול הישיר, האדם יוצר תכשיטים שמייצגים את הסיפור, הרגשות או המשמעות של החוויה הטראומטית, ובכך מאפשר לעצמו להעביר את הטראומה מהמוח לחומר, ולהתייחס אליה באופן יצירתי ומשמעותי. בטיפול העקיף, האדם יוצר תכשיטים שאינם קשורים לחוויה הטראומטית, אבל משרתים כמקור להנאה, השראה או הגשמה, ובכך מתרכז בדברים החיוביים והמעודדים בחיים.
  • הטיפול עםפ קורס צורפות לפוסט טראומה מציע לאדם הדרכה מקצועית ואישית, חומרים איכותיים ומגוונים, אווירה נעימה ותומכת, ותמיכה ריגשית. הטיפול מאפשר לאדם לחזק את העצמאות, הביטחון והאופטימיות שלו, ולהיות חלק מקהילה יצירתית ומשותפת.
  • הטיפול מתאים לאנשים שחוו טראומה במהלך החיים, בגלל אירועים כגון תאונות, אלימות, טרור, מלחמה, אובדן, נטישה, התעללות או קשיים אחרים. הטיפול יכול להיות יעיל גם לאנשים שסובלים מהפרעת דחק חריפה או מהפרעה פוסט טראומטית.
  • לימודי הצורפות מתקיימים בכיתות קטנות עם יחס אישי ומקצועי.
  • בלימודים תכירו את הכלים השונם של הצורף , איך עובדים איתם ולמה הם משמשים.
  • כל תלמיד ייצר את התכשיטים האישים שלו והעיצובים שיתאימו לו .

אנחנו כאן לכל שאלה ומענה  כדי לתת לכם כלים לחיים .
עם ישראל חי
יניב שפירא בית הספר לצורפות בתל אביב.

By |2023-11-15T14:06:58+02:00נובמבר 15th, 2023|בלוג צורפות|0 Comments
phone
חיוג מהיר
whatsapp
וואטסאפ
שלח מייל
077-9968693