כיצד מכינים עגילי כסף בקורס צורפות?

Home/בלוג צורפות/כיצד מכינים עגילי כסף בקורס צורפות?

רבים משתוקקים להשתלב בעולם התכשיטים או ללמוד ליצור תכשיטים לעצמם בהתאמה אישית וניגשים לסדנת או קורס צורפות, שיעניקו להם את הכלים הנדרשים לכך.
מוזמנים לגלות את הצורף שבכם וליהנות מכל רגע! חשבו איזו מתנה נהדרת זו חוויית צורפות וכמובן התוצר שתיצרו במו ידיכם לעצמכם או למי שאתם אוהבים.
אז מה מצפה לכם במסגרת קורס צורפות ואיך תוכלו להכין תכשיטים שאתם אוהבים?

איך צורפים חלום למציאות?

לפני הכל, לומדים להכיר ולהבחין בין המתכות השונות. הבנת תכונותיהן של מתכות שונות המשמשות בצורפות, כגון כסף, זהב, נחושת, פליז ועוד.
בקורס לומדים על הכלים החיוניים לעבודה מקצועית ומיומנת עם המתכות השונות ושימוש יעיל וכמובן, בטוח בכלי העבודה הידניים או החשמליים הנדרשים לכך.
למשל, מסורים, פצירות, מלטשות, מקדחות, ומתקני הלחמה.
המורה גם מקנה כללי בטיחות חיוניים בעבודה עם כלי עבודה וחומרים מסוכנים.
לאחר מכן, עוברים לתרגול של טכניקות חיתוך, שיוף, הברקה, הלחמה, יציקת מתכת, עיבוד גימור ועוד.
כמו כן, ריתוך המתכות השונות או חיבור של רכיבי המתכת. ישנם גם חיבורים של חומרים ללא הלחמה למשל על ידי הברגה או הדבקה.
בנוסף, לומדים על סוגים שונים של תכשיטים ולומדים לחקור צורות, טקסטורות וגימורים.
כל זה תחת כללי בטיחות ופרוטוקול שמבטיח עיצוב בטוח. במהלך התהליך מתאמנים בתרגול טכניקות חיתוך, שיוף, הברקה, הלחמה, יציקת מתכת, עיבוד גימור ועוד.

כל תוצר מתחיל את דרכו בשרטוט ויש לדעת גם לשרטט נכון, למשל עגילים מכסף לאישה על מנת להגיע לתוצר ראוי, שתיהנו לענוד או להעניק למישהי אחרת לענוד.
יש להחליט גם מה יהיו החומרים המתאימים ביצירת התוצר מחומרים כמו כסף וזהב דרך חוטים ועד המתלים. אפשר להסתייע במקורות השראה שונים ולשרטט גם מודל דיגיטלי ולפיו לאסוף את החומרים והכלים ולהחליט על הציוד והטכניקות השונות. למשל הלחמה לצורך המסרה ולאחר מכן חיבור וכדומה.
בשלב מתקדם לומדים גם ליצור באמצעות טכניקות שונות ליצירת צורות תלת מימדיות ממתכת, כגון גילוף, עיבוד שבבי, יציקה ועוד.

העבודה האמנותית עם המתכת יכולה להיות מאתגרת, כולל הלחמה וחיתוך, גימור פני השטח, עבודה עם תרכובות שונות והרכבה נכונה.
אבל בקורס צורפות לומדים שלב אחר שלב כיצד לעבוד אתה ביעילות על מנת להגמיש ולעצב ולהגיע לעיקולים או לפיתולים הצורניים המבוקשים וכיצד להלחים את הרכיבים.
חלק חשוב מאוד בתהליך הצורפות הוא יצירת הגימור לפי הגימור המועדף בין אם מוברש, מאט או מבריק וכמובן שאפשר גם להוסיף שיבוצים למיניהם במידה ותרצו של אבני חן וכדומה. יש ללמוד לעומק את המיומנויות בשיבוץ אבני חן ואלמנטים שונים לתוך התכשיטים.
בשנים האחרונות גם שמים דגש רב על שימוש חוזר במתכות ממוחזרות ליצירת תכשיטים ייחודיים וידידותיים לסביבה.

השלבים בדרך לעגיל כסף אומנותי תוצרת ידיכם

במידה ובוחרים לעצב עגילי כסף מיוחדים לאישה, יש לקחת בחשבון שמתחילים בשרטוט העיצוב כולל התייחסות לסגנון העגיל, צורה, גודל, אלמנט דקורטיבי ולאחר מכן בוחרים את החומרים הנדרשים כמו מתכת, חוט וכדומה.
בשלב הבא עוברים לחיתוך במסור ידני או חשמלי על מנת לנסר את המתכת לגודל הרצוי ולאחר מכן משתמשים לצורך החלקת הקצוות בנייר זכוכית.
אפשר גם להוסיף טקסטורות מעניינות באמצעות פטיש או כלים שמוסיפים טקסטורה ולנקות את משטחי הכסף לפני הלחמה ולאחר מכן להלחים את כל החלקים יחדיו ליצירה אחידה. במקרים מסוימים תימרח תמיסה ייעודית להשגת מראה עתיק מעניין ובכל מקרה יש לנקות וליבש את התוצר לפני שימוש או אריזתו.

By |2024-02-25T11:20:35+02:00פברואר 25th, 2024|בלוג צורפות|0 Comments
phone
חיוג מהיר
whatsapp
וואטסאפ
שלח מייל
077-9968693