איך לשמור על היהלום נוצץ? – טיפים לתחזוקה של תכשיטי יהלומים

Home/בלוג צורפות/איך לשמור על היהלום נוצץ? – טיפים לתחזוקה של תכשיטי יהלומים

אם יש לכם תכשיטי יהלומים, חשוב שתדעו שמדי פעם צריך לתחזק את היהלומים ולהבריק אותם כדי לשמור על הזוהר המקורי שלהם וכדי להבטיח שערכם יישמר במשך שנים רבות. בחלוף הזמן יהלומים עלולים להתעמעם ולאבד את הנצנוץ שלהם בגלל בלאי, חשיפה ללכלוך ולשומנים או טיפול לא מוקפד. הברקת היהלום מחזירה לו את הברק והזוהר הטבעיים שלו ומחדשים את יופיו. נוסף לשיקולים האסתטיים שמירה על תכשיטי היהלומים והברקתם מפעם לפעם שומרים על ערכם. יהלום יפה ומטופח ישמור על ערכו ויתייקר ככל שמחיר היהלומים יעלה, ולכן הוא השקעה טובה כל כך.

יהלום שאינו מתוחזק ואיבד את הניצוץ, הברק והבהירות שלו, מאבד מערכו ואף יזדקק לליטוש מקצועי כדי לחדש את המראה שלו. בסופו של דבר תחזוקה סדירה והברקה תקופתית לא רק שומרים על היהלום ועל יופיו, הם גם מבטיחים שהוא לא ייאבד את ערכו. כעת אתם יודעים למה חשוב לשמור על היהלום נוצץ; אז איך עושים את זה? הינה כמה טיפים לתחזוקה של תכשיטי יהלומים.

להחזיר את הברק שאבד

יש לכם טבעת אירוסין עם יהלום סוליטר, צמיד יהלומים יפהפה או ענק יהלומים מרהיב שאיבדו את הברק? כך תחזירו להם את הברק ותיהנו מיופיים:

  • ניקוי רגיל. יהלומים נוטים לצבור לכלוך ושומנים שעלולים להקהות את הניצוץ שלהם. כדי שתכשיטי היהלומים שלכם יזהרו באור יקרות, נקו אותם בקביעות במברשת זיפים רכה, במים חמים ובסבון כלים עדין. שטפו את התכשיטים היטב ויבשו אותם במטלית רכה נטולת מוך.
  • הימנעו מתכשירי ניקוי המכילים כימיקלים. אף שיהלומים הם האבנים הקשות ביותר שאפשר למצוא על הפלנטה, הם עלולים להיפגע מתכשירי ניקוי המכילים כימיקלים. הימנעו משטיפת תכשיטי היהלומים שלכם בתכשירים המכילים כימיקלים כמו אקונומיקה, כלור ואמוניה וכך תשמרו על יופיים הטבעי ועל ערכם.
  • אחסון בטוח. אם אינכם עונדים את תכשיטי היהלומים שלכם, אחסן אותם במקום בטוח – בקופסת תכשיטים קשיחה או בנרתיק מיוחד – כדי למנוע שריטות או נזק. כמו כן אחסנו אותם בנפרד משאר התכשיטים כיוון שיהלומים עלולים לשרוט אבני חן ומתכות אחרות ולהרוס אותם.
  • בדיקה בעין מקצועית. לא מזיק לקחת את תכשיטי היהלומים לגמולוג או לצורף מקצועי מפעם לפעם רק כדי לוודא שאבני היהלום מחוזקות ושהשיניים שאוחזות בהן אינן רופפות.

ענדו בזהירות. אף על פי שיהלומים הם עמידים מאוד, הם בכל זאת יכולים להישבר או להישרט אם לא עונדים אותם בזהירות או לא מטפלים בהם היטב.
ענדו את תכשיטי היהלומים שלכם בזהירות והשתדלו להשאיר אותם בקופסת התכשיטים כשאתם יוצאים לטיול בחיק הטבע או עוסקים בפעילות גופנית.

תכשיטי יהלומים זאת אחריות

אם תטפלו בתכשיטי היהלומים שלכם היטב תוכלו לשמור על יופיים וליהנות מהברק הטבעי המיוחד שלהם במשך שנים רבות.

By |2023-11-15T12:23:43+02:00אפריל 20th, 2023|בלוג צורפות|0 Comments
phone
חיוג מהיר
whatsapp
וואטסאפ
שלח מייל
077-9968693