איזה סוג ריהוט חובה שיהיה בסטודיו לצורפות?

Home/בלוג צורפות/איזה סוג ריהוט חובה שיהיה בסטודיו לצורפות?

יצירת תכשיטים היא אחת המלאכות העתיקות ביותר שהחלה מתחילת קיומה של החברה האנושית והתפתחה מבחינה חברתית וטכנולוגית לאורך אלפי שנים. היום, התכשיטנים המודרניים יכולים להשלים בעצמם את כל תהליך העיצוב, היציקה וההרכבה הכרוך בעיצוב תכשיטים, אפילו בסביבת עבודה ביתית.

הקמת סטודיו לעיצוב תכשיטים לא דורשת ציוד משוכלל או פריטי ריהוט גדולים, אבל יש כמה כללים שרצוי לפעול על פיהם. לכן, אם אתם מתכננים להקים סטודיו לייצור תכשיטים, יש כמה עצות חשובות שיעזרו לכם בהקמת סטודיו מאובזר ובטיחותי, כמו העצה להצטייד באחד מאותם כסאות ארגונומיים כדי לשמור על בריאות הגוף כשאתם רכונים על השולחן ויוצרים את העיצובים המקוריים שלכם.

לבחור במיקום מתאים

גודל סביבת העבודה שלכם יכול לנוע בין פינה קטנה בבית לחלל מסחרי גדול, תלוי עד כמה מתוחכם יהיה תהליך ייצור התכשיטים שלכם.

נתחיל בזה שרצפה ללא שטיח היא הדבר הטוב ביותר גם אם אתם לא מתכננים להלחים. דריכה על להב מסור שבור ופיסות מתכת חדות נתפסו בשטיח עלולה לפגוע!

תצטרכו גם גישה נוחה לחשמל הן עבור התאורה והן לחיבור הכלים החשמליים הקטנים כמו Dremel. בנוסף, מקור מים סמוך הוא שימושי מאוד.

להשתמש במשטח עבודה מוצק ובכיסא נוח

אמנם, לא מעט תכשיטנים מקצועיים משתמשים בשולחן עבודה המעוצב במיוחד לאנשי מקצוע אלה, אבל אתם יכולים להשתמש גם בשולחן חזק מספיק כדי לעמוד במכות פטיש רציניות.

נסו למצוא שולחן עבודה בחנויות יד שניה פיזיות או מקוונות. בכול אופן, גובה השולחן חשוב מאוד למניעת כאבי גב וכאמור גם כיסא ארגונומי. גובה השולחן המתאים יהיה זה שמאפשר לזרוע שלכם להשתרע על פני השטח, כשאתם עובדים בישיבה.

ליצור סביבת עבודה בטוחה בעת ההלחמה

הלחמה יכולה להתבצע ליד שולחן העבודה או על שולחן נפרד. אם אתם מתכננים להשתמש בהלחמה לייצור או למטרת לימודי עיצוב תכשיטים ודאו תחילה שמשטח השולחן עמיד בפני אש.

לפני ההלחמה, הניחו על השולחן יריעה מיוחדת להגנה מפני אש ולאחר מכן הניחו מעליה את משטח ההלחמה שלכם. אל תשתמשו במשטח ההלחמה ישירות על משטח השולחן ללא יריעת הגנה. פריטים אלה תוכלו למצוא בחנויות לחומרי בניין.

חשוב להחזיק בסטודיו מטף כיבוי אש ולהסיר מאזור ההחלמה כל חומר דליק כמו ניירות וסמרטוטים.

לדאוג לאוורור טוב

כאשר אתם מבצעים עבודה הכוללת ליטוש, יציקה או הלחמה, חשוב שבחלל יהיה מאוורר או מכשיר יניקה שיסלק אדים וחלקיקי אבק מאזור העבודה שלכם.

להשקיע בציוד מגן

כדי לשמור על הבריאות והבטיחות הצטיידו בפריטים שיגנו על העיניים, הריאות, כפות הרגליים והבגדים שלכם, כמו:

  • זוג משקפי בטיחות או משקפי מגן המכסים את הפנים מעל, מתחת ולצידי העיניים. זוג משקפי ראייה רגילים לא יצליח להסיט את העגיל הדוקרני שהתעופף לפתע מהידיים שלכם בזמן שהברקתם אותו!
  • מסכת N95 מגנה עליכם מפני החלקיקים הטסים באוויר בזמן שאתם עוסקים בליטוש ובעיצוב המתכת שתשמש לעיצוב התכשיט.
  • סינר מכותנה כבדה, כמו ג׳ינס או עור שיגן על הגוף.
  • נעליים סגורות, כדי שחפצי מתכת חדים או כבדים לא יפגעו בכפות הרגליים שלכם.
  • סרט לקשירת שיער ארוך, שירחיק אותו מלהבת הריתוך או ממכשיר רוטט.

להצטייד בסט של כלים פשוטים

בסטודיו מקצועי לצורפות ניתן למצוא כלים שהשווי שלהם הוא אלפי שקלים, אבל כדי להתחיל ליצור תכשיטים בעצמכם, אתם יכולים להסתפק במספר כלים ידניים. בעזרת סוגים שונים של מסורים, פטישים, חותכי חוטים, או פליירים (pliers), אתם יכולים ליצור מספיק תכשיטים כדי למלא דוכן קטן בשוק האומנות הבא.

By |2023-11-15T11:51:20+02:00פברואר 2nd, 2023|בלוג צורפות|0 Comments
phone
חיוג מהיר
whatsapp
וואטסאפ
שלח מייל
077-9968693